Duyurular
    01/01/2020 Tarihi ile 20/03/2020tarihleri arasında İzmir kent ormanı bölgesinden gelen yoğun şikayetler üzerine söz konusu bölgede yapılan taramalarda toplamda 9 adet köpek küpesiz olmaları kısır olmadıkları ve bölgesel agresyon sebebiyle alınmıştır.

    Alınan köpeklerin küpesiz olan 6  tanesinin işlemleri ( durumlarına göre,  kısırlastırma, kupe yenileme, asılama vb...) tamamlanmış olup bu grupta yer alan 2 adet sorunsuz kopek alana iade için postoparatif dönemde beklemektedir.  Diğer köpeklerden 3 tanesi sahiplendirilmiş.  son kalan 1 tanesi de bölgesel agresyon nedeniyle sahiplendirilmek üzere barınağımızda tutulmaktadır.

     Küpeli olarak bölgeci davranış sergileyen diğer 3  köpeğin 2 tanesi de sahiplendirilmiştir. Kalan  1 adet köpeğimizinde sahiplendirilmek üzere barınağımızda misafir edilmektedir.

     Sonuc olarak  sanal ortamda idda edildiği üzere bölgeden keyfi olarak  köpeklerin toplanması,keyfi olarak barınağa kapatılmaları ve bu işlemlerin kanuna aykırı  yapılması gibi bir durum söz konusu değildir. Barınağımızda bölgesel agresyon gösterdiği sebebiyle 20/03/2020 tarihi itibariyle söz konusu kent ormanından gelen iki adet köpek bulunmaktadır.

      Siz değerli hemşehrilerimizden ricamız sanal ortamdaki bu tarz yanlış bilgilendirmelere sebep olan paylaşımlara itibar etmemeniz. Gerçek ve net bilgi için veterinerlik@izmir.bel.tr adresinden mail yoluyla sorgulamanızı rica ederiz.